Dezinformace, nebo záměr?

Dnes ráno cestou do práce, jsem si všiml, že na silnicích je souvislá ledová vrstva. Když jsem viděl že celá ulice Generála Šišky je plná odstavených aut a autobusů "na blikačkách", tak jsem raději autobus z plánování trasy do práce zcela vyloučil.

Proč to ale píšu? Protože jsem během této situace poslouchal rádio kde mluvil tiskový mluvčí pražských silničářů a zcela vážně tvrdil, že silničáři dnes nevyjedou, protože všechny komunikace na území hl. m. Prahy jsou naprosto bez problémů sjízdné a takzvaně "černé".  Ano byly černé, tedy bez sněhové pokrývky, ale ony byly "leskle černé", tedy pokryté ledem. Takové komunikace jsou sice sjízdné, ale jede vám to jaksi jinam a jindy než chcete. To mě tak trochu smutně pobavilo svou absurditou, neboť v rádiu dále hlásili, jak je Praha a okolí plné dopravních nehod a volali jim zoufalí řidiči s radami, kterým úsekům se vyhnout.

Ano silničáři nás opět nezklamali tím, že naprosto selhali. Nebo ne? Ono totiž v dnešní spořivé době, přeci není třeba solit silnice, když to i bez toho posypu do odpoledne samo roztaje že? Byla to tedy z jejich strany dezinformace, nebo záměr?

Žádné komentáře: