Cesta od Firefoxu k Chrome a zpět

Faster FirefoxAsi dva měsíce jsem nyní používal Google Chrome jako svůj hlavní prohlížeč jak na Windows, tak na Linuxu (Ubuntu). Leč se mi velmi líbí jeho "odlehčenost" a rychlost, tak bohužel nesplňuje vše potřebné. Nedostatky jsou téměř zanedbatelné, ale najdou se i fatální, jako je chybějící podpora autentifikace pomocí certifikátu, takže se na weby vyžadující certifikát nepodívám.
Ostatní nedostatky, dá li se to tak nazvat, jsou převážně jen o zvyku. Dokonce bych řekl že jich je méně, než benefitů. Co se týká doplňků, tak mi některé co jsem používal na Chrome ve Firefoxu chybí, ale naopak se mi to nestalo, snad jen s vyjímkou Firebugu.

Nyní jsem našel na webu pár hacků které by měly zrychlit Firefox, tak je vyzkouším.

Postup pro jejich aktivaci je těchto 8 bodů:

  1. Napiš about:config do adresního řádku a stiskni enter. Budeš varová, tak odklikni, že budeš opatrný ;)

  2. Najdi položky network.http.pipelining a network.http.proxy.pipelining a na každou poklepej a změň jejich hodnoty na "true"

  3. Položce network.http.pipelining.maxrequests změň hodnotu na "8"

  4. Kdekoliv na stránce klikni pravým tlačítkem myši a přidej nové číslo (integer) s názvem nglayout.initialpaint.delay a hodnotou "0"

  5. Kdekoliv na stránce klikni pravým tlačítkem myši a přidej nové číslo (integer) s názvem content.notify.interval a hodnotou "500000"

  6. Kdekoliv na stránce klikni pravým tlačítkem myši a přidej novou logickou hodnotu (boolean) s názvem content.notify.ontimer a hodnotou "true"

  7. Kdekoliv na stránce klikni pravým tlačítkem myši a přidej nové číslo (integer) s názvem content.switch.threshold a hodnotou "250000"

  8. Kdekoliv na stránce klikni pravým tlačítkem myši a přidej novou logickou hodnotu (boolean) s názvem content.interrupt.parsing a hodnotou "false"

Změna ve výkonu by prý měla být znát okamžitě a bez restartu.

Další možností jak zrychlit Firefox je samozřejmě zakázat, nebo odinstalovat nepožívané addony.

9 komentářů:

LR řekl(a)...

Zkousel jsem, subjektivne je to vyrazne rychlejsi.

LR řekl(a)...

Ad FF, doporucuju doplnek DNS Cache, ktery umozni vyprazdnit DNS cache, pripadne ji zakazat. Dal mam Cache Status, Cache Viewer, Clear Cache Button, Header Spy, Live HTTP Headers, Download Status Bar, Quick Locale Switcher, Faster Fox, FlagFox, Image Zoom, Glazoom, Better Privacy, NoScript, WebDeveloper, Firebug, HTML Validator a dalsi...

LR řekl(a)...

Uvedene hacky jsem zkousel a subjektivne mam pocit, ze je to vyrazne rychlejsi a ze to mit zatezuje procesor, coz u Intel Atom citim.

R.R. řekl(a)...

Tak jsem to taky zkusil. Vcera vecer doma na netbooku, dneska v praci na stolni = a zatim to vypada, ze to o neco rychlejsi pri nacitani fakt je. Tak snad to nebude mit nejake neblahe vedlejsi ucinky.

Miloš řekl(a)...

Zatím jsem na žádné nenarazil, ale třeba budeš mít více štěstí ;) :D

Miloš řekl(a)...

Zajímavé: http://www.etnetera.cz/etn/cz/blog/tech_life/tech_life_100517_page_speed_firefox.html

R.R. řekl(a)...

tak zatim to "stesti" nemam :-)
Uz jsem ty upravy udelal na vsech pocitacich, netboocich a noteboocich a zatim super.
Ted jsem prave dodelal na notebooku update Ff a vypada to, ze i po nem ty upravy drzi :-)

Miloš řekl(a)...

Tak to gratz ... U R lucky boy ;)

kubakoumak řekl(a)...

No, nějaké výrazné zrychlení jsem nepoznal...