Windows 7 nepůjdou v Evropě upgradovat!

Opravdu úžasný výsledek tažení Opery proti Microsoftímu prohlížeči že? No, ale co všichni čekali? Že  bude Microsoft ditribuovat v rámci svého OS i konkurenční prohlížeče? Vždyť je to směšné a naprosto nesmyslné. Vy byste snad něco takového udělali? Já ne! Ačkoliv nejsem zrovna příznivcem Microsoftu, tak v této "honbě na čarodejnice" se musím postavit na jejich stranu. Odtranění Exploreru z Windows je logický a pravděpodovně jediný logický důsledek.
Microsoft v Evropě vydá Windows 7 bez internetového prohlížeče Internet Explorer. Takto „postižené“ edice budou označovány koncovkou „E“ a podle aktuálních informací ze zahraničí nebude možné pomocí těchto sestavení provést tzv. technologický upgrade z Windows Vista. Uživatelé tedy nebudou moci přeinstalovat svůj dosavadní systém na novější, ale budou nuceni vykonat novou instalaci na čistý pevný disk.

Microsoft to podle informací serveru ZDnet zdůvodňuje tím, že nebude mít dostatek času na odladění edicí Windows 7 E pro tyto účely. Brad Brooks z marketingového oddělení Microsoftu tuto skutečnost obhajuje tím, že by se Windows 7 kvůli potřebným testům nedostala na evropský trh v čas, proto je nutné učinit tato opatření. Žádný jiný problém v tom údajně není, přesto někteří diskutující Microsoft obviňují z jakési msty Evropské komisi.

Zdroj: Windows 7: známe termín, ceny a podmínky upgradu - Živě.cz.

Čeho tedy Opera s Evropskou komisí dosáhli? Jen toho, že v Evropě nebude možné upgradovat Windows Vista přímo na Windows 7. To je opravdu skvělé, že budeme muset nainstalovat ty widle pěkně na čisto že? No gratuluju vážená EK!

No a ještě jedna otázka mě napadá. Jak mám v čistě nainstalovaných Windows stáhnout a nainstalovat například Firefox, když tam nebude Explorer? To si mám připravit flashdisk s instalací Firefoxu? No to nám to ta EK opravdu usnadnila.

4 komentáře:

OldSoldier řekl(a)...

A vzhuru zpet do komunismu. Uz jsem to rikal mnohokrat, ze tenhle byrokratismus nas vrati do stredoveku :-/ A to jsou jeste mnohem absurdnejsi rozhodnuti EK! Jen se o nich nemluvi.

Riki Fridrich řekl(a)...

Výsledkom podľa mňa bude, že sa v EU bude načierno obchodovať s US licenciami Win7.

Miloš řekl(a)...

No to ta EK opravdu pomohla co?

Miloš řekl(a)...

Aha, ta cena bude také férová. Američani jsou přeci zmítáni krizí, tak je fér, že budou mít nová Windows za poloviční ceny než Evropa ne? http://is.gd/1hNDn