SMS spam od O2

Dnes ráno v 9:10 mi přišla SMS z neznámého čísla, která mi nabízí děsně výhodný a levný internet od O2. Po tom, co mě dva dny po sobě otravovala nějaká firma která prodává pro T-Mobile mě to celkem naštvalo, protože s O2 jsem nikdy neměl smlouvu a moje mobilní číslo které používám a na které mi ta SMS přišla nikdy nebyla u jiného operátora, než u T-Mobile.

No podívejte se sami co mi přišlo:

Od: 00420606846846

OS: Novy O2 Internet za 500
Kc mesicne na rok bez
pausalu za pevnou! Chcete
vedet vice? Odpovezte
nezavazne ANO na tuto SMS,
zavolame Vam zpet. O2


Chápu, že se jim prodává čím dál, tím hůř, ale tohle už je vážně moc, takže jsem podal stížnost na úřadu pro ochranu osobních údajů.

Ještě se vrátím k těm telefonátům od firmy (název si nepamatuju) co údajně zastupuje TMO. Když už mě otravovali druhý den, tak jsem se té slečny zeptal, zda si nemyslí, že to včera stačilo. Na to mi odpověděla, že když nechci aby mi volali, tak že se mám zaregistrovat na nějakém portále nevolejmi.cz.

Druhý den jsem se tedy na ten takzvaný portál opravdu podíval a naštval jsem se ještě víc. Tyto stránky, které se tváří jako portál nabízející úžasnou a převratnou službu, je totiž placený tzv. opt-out seznam. Seznam, který (podle jejich informací) využívají celkem dvě takto otravné firmy.

To si vážně musím zaplatit, aby mě přestali ti zoufalci obtěžovat?

12 komentářů:

Riki Fridrich řekl(a)...

To mi pripomenulo, že keď nechceš, aby ti Tmobile posielal SMSkový spam, musíš si u nich "aktivovať nesúhlas". Ktorý je mimochodom zapadnutý pekne hlboko v nastaveniach.

http://fczbkk.com/bordel/tmobile-aktivny-nesuhlas.png

Miloš řekl(a)...

No nesouhlas samozřejmě mám. Dokonce nejsem ani v seznamu. Taky od t-mobile mi žádné reklamní SMS nechodí. Ta o které píšu je od O2 (viz titulek), tedy od "cizího" operátora.

_paya řekl(a)...

nejdriv si musis zjistit par faktu nez se do nich pustis... zaprve, O2 si najima dealerske agentury ktery to za ne prodavaj, jakym zpusobem, to uz O2 moc nezajima.. takze to neni primo otazka na o2. za druhe, az ti budou volat tak staci jen zacit touhle vetou: muzu vedet kde ste vzali moje cislo ? a na tom postav cely rozohovor.. pokud umis trochu dobre slovni obraty a argumentaci, uz se ti nikdy neozvou :)

Miloš řekl(a)...

2_paya: No to, že to s největší pravděpodobností byla najatá ext. firma je mi naprosto jasné a to i přes to, že se v závěru SMS podepsali jako O2, ale to neomlouvá ani odesílatele, ani samotné O2.
Pokud si někoho najmu aby jednal mým jménem, tak není pravda, že se mě to přeci netýká.
Od O2 mi zatím nevolali. Zatím volali jen z firmy zastupující TMO a hned v úvodu řekli, že toto čislo jim náhodně vygeneroval počítač, takže by ti patrně vzali vítr z plachet ;)

OldSoldier řekl(a)...

taky mi ta smska prisla. Podani na UOOU nasledovalo do 10 minut pote.

Josef Smidrkal řekl(a)...

To samé i v mém případě, cca 5 minut zpátky, stejné číslo a hned jsem hlásil na T-Mobile. Nikdy jsem nebyl v kontaktu s žádným obchodníkem O2 a nemám nic takového v úmyslu. Natož abych dával někomu nějaký souhlas... UOOU i v mém případě.

Miloš řekl(a)...

Super, jen do nich, do smejdu ;)

takypostizeny řekl(a)...

taky sem to hned nahlasil na uoou, smejdi

stefan řekl(a)...

Tez mi prisla tato sms na sluzebni T-Mobile. Tak take hned UOOU. Myslim, ze kdyz se na UOOU sejde vice stejnych oznameni, tak treba s tim zacnou neco delat :)

Miloš řekl(a)...

Diky za podporu, jen tak dal :)

Miloš řekl(a)...

No jasne, uz o tom pise i Lupa.cz:
http://www.lupa.cz/clanky/telefonica-o2-ospamovala-zakazniky-konkurence/

Miloš Svašek .net řekl(a)...

SMS spam od O2 – Vyrozumění...

Dnes jsem obdržel vyrozumění od ÚOOÚ k  mé loňské stížnosti. Dá se říct, že je to takové malé vítězství člověka nad ohromnou korporací. Sice jsem nebyl jediný, kdo si stěžoval, ale je vidět, že tyto stížnosti nebyly úřadem ignorovány. Email obsahoval P...