Papírový spam i pro zemřelé

V dnešní době už opravdu s tím spamem přituhuje.  Po té, co jsem v posledních dnech zaznamenal několik hovorů od  prodejců T-mobile, nevyžádanou SMS od O2 a několik návštěv pojišťováků, jsem našel ve schránce dopis adresovaný mé mámě, která již 8 let nežije.

Ten dopis obsahoval nabídku od UPC, což moc nechápu, protože já od nich již přípojku mám. Smlouvu s UPC mám já na své jméno, tak nechápu, proč adresují leták mé mámě. Kolik si proboha myslí, že na té adrese bydlí rodin stejného příjmení?

Každopádně nejsou jediní. Takových dopisů adresovaných mé mámě, která opravdu dříve bydlela na mé dnešní adrese, se najde každý rok několik. Asi před měsícem přišel jeden, který byl opravdu celkem drsný, protože v něm žádali o finanční příspěvek (přiložili i složenku) na nějaké konto pro pacienty s rakovinou, na kterou moje máma zemřela (stejně jako babička). To bych řekl, že je to příslovečné "přestřelení".

1 komentář:

Miloš Svašek .net řekl(a)...

Papírový spam i pro zemřelé – 2.díl...

Jako by to tento týden nestačilo, tak dneska přišel mámě další (papírový) spam. Tentokrát od Gfk, což je společnost zbývající se průzkumem trhu.  Jedná se o nějakou přihlášku do programu “Panel Domácností”. Tento program je v té přihlášce p...