Nová kamera

Sony HDR-CX11EPřed asi dvěma týdny, jak už někteří vědí, jsem si koupil novou videokameru.

Musím říct, že jsem s ní velmi spokojen, kamera je prostě skvělá (nejen podle testu) a s funkcí "Smile Shutter" jsme si užili spoustu legrace a myslím, že ještě užijeme ;).

Dokupoval jsem si ještě nějaké příslušenství, tak pokud by chtěl někdo doporučit, je to v první řadě ochranná fólie na dotykový dislplej (uživatelé PDA jistě znají), brašna a střihací software.

Brašna je za rozumnou cenu, je velmi pěkná a z kvalitního materiálu. Kromě kamery se do ní vejde například i nabíječka, AV kabel, náhradní baterie a paměťové karty. Přes spoustu místa uvnitř, působí vnějšími rozměry velmi kompaktně a lehce.

Jako střihací software jsem si koupil "Sony Vegas Movie Studio Platinum 9.0", který má za celkem rozumnou cenu (download verze) nejen vše co je potřeba ;) . V ceně Vegasu je i "Sony DVD Architect Studio 4.5" který je, jak již název napovídá, určen pro tvorbu menu, mastering a pálení DVD. Oba programy spolu navzájem spolupracují a pracuje se mi s nimi velmi dobře. Vegas jsem si vybral na základě referencí od známých a lidí na diskuzních fórech věnovaných tomuto tématu. Dobrá volba ;)

4 komentáře:

OldSoldier řekl(a)...

Jeste doporucuju nejaky UV filtr na objektiv. Me osobne me kamerce zachranil zivot (slouzi podobne jako folie na LCD k ochrane objektivu).

Miloš řekl(a)...

Tak na to se podivam a pripadne dokoupim.
Diky za tip ;)

Miloš řekl(a)...

Myslel jsi asi neco takoveho?
http://www.sony.cz/product/cac-lenses---filters/vf-r37nk
Nebo takoveho?
http://www.sony.cz/product/cac-lenses---filters/vf-37cpks

OldSoldier řekl(a)...

Presne to - nevim, kolik to stoji od SONYho, ale urcite si vyberes u foto skoda.

UV filtr treba tohle: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2121585-cz-kenko-filtr-uv-mc-37mm

Polarizak tenhle: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2122036-cz-kenko-filtr-pol-cirkularni-mc-37mm