Rhybaření ve vodách PayPal

Tak mi dneska přišel další rhybářský email. Tentokrát se rhybář snažil, abych se přihlásil do mého účtu na PayPal a upravil svoje informace přes podstrčenou adresu, která neměla ani vlastní doménu, ale jen IP adresu. Fakt by mě zajímalo, zda se najde někdo, kdo na to naletí a opravdu to vyplní, čímž odešle údaje o svém PayPal účtu nějakým šikulů, kteří si s ním poradí určitě lépe, než ten trouba co na to naletěl ;)

Ze zvědavosti jsem se na tu stránku šel podívat, abych mohl zhodnotit, jak moc se podobá originálu na PayPalu. Když mi přišel rhybářský email kvůli účtu ve WoW, také jsem se šel podívat :D . Ano byla velmi podobná, až na to, že mš tam nechtěl Firefox pustit s tím, že jde o podvodnou stránku.

Co z toho plyne? Že je dobré mít alespoň tolik rozumu, aby si člověk nainstaloval, nebo nechal nainstalovat, nový prohlížeč ;) .

Onen email přikládám.


Dear valued PayPal member:

Identity protection matters. And PayPal works day and night to help keep your identity safe. That's why it has come to our attention that your PayPal account information needs to be updated as part of our continuing commitment to protect your account and to reduce the instance of fraud on our website. If you could take 5-10 minutes out of your online experience and update your personal records you will not run into any future problems with the online service.

However, failure to update your records will result in account suspension.

Once you have updated your account records, your PayPal session will not be interrupted and will continue as normal.

To login to your PayPal account and update your records click on the following link:

http://85.45.179.9/icons/secure/home/upload/

Thank You for using PayPal!

The PayPal Team

Žádné komentáře: