Lepší než důchod

V tomto státě je spousta vtipných zákonů. Například abych měl nárok na očkování proti žloutence zdarma, musel bych být smažka (čti: drogově závislý). Ostatně mělo by to asi i jiné výhody, třeba buchny (čti: injekční stříkačky) zdarma a ty si musí platit i lidé, kteří jsou na nich životně závislí, jako například cukrovkáři. A to jsou lidé, kteří platí daně a zdravotní pojištění. OMFG.

Ono to vlastně ani není vtipné, je to k pláči :(

2 komentáře:

OldSoldier řekl(a)...

Jako bys mi mluvil z duse. Zajimalo by me, kdyz bych se postavil do smazka-fronty na ockovani, tak by me zdarma oockovali (zejmena, kdyz to formou dani platim)...

Nechapu tohle "pseudo-socialni" chovani-starame se o lidi, kteri spolecnosti nic neprinaseji a za svou situaci si muzo sami. Lidi, kteri nasi pomoc potrebuji (napriklad telesne postizeni po nezavinene autonehode) maji smulu - nejsou preci penize.

Miloš řekl(a)...

No je to smutné a podobně to je třeba s bezdomovci. Neříkám, že nepotřebují pomoc. Ostatně neříkám ani, že pomoc nepotřebují drogově závislí, ale proč tu pomoc nedostanou i lidé, kteří jí také potřebují, jenže mají tu smůlu, že chodí do práce a platí daně, sociální i zdravotní?

BTW: Asi by ti nestačilo si jen stoupnout do fronty. Nevím sice jak to chodí, ale IMHO bys musel být někde vedený jak "smažák" ;)