Andrea Bocelli v Praze

Včera se po dvou letech opět vrátil do Prahy italský nevidomý tenorista Andrea Bocelli. Vystupoval v pražské Sazka Aréně v doprovodu Českého národního symfonického orchestru a sopranistky Paoly Sanguinettiové. My s Ivetkou jsme měli tu čest a potěšení být u toho. Představení bylo celkem dobře rozložené. Na jevišti se střídali Andrea s Paolou a bylo to proložené občasným duetem, nebo jen instrumentálkou.  Po skončení koncertu následovaly ještě tři děkovačky. Jako třetí a poslední děkovačku zazpívali Andrea s Paolou duet "Time To Say Goodbye" a po té poděkoval divákům, orchetru a všichni se dali na odchod.

Koncert byl jak jinak, než úžasný. Byl to skvělý zážitek (a byl by i bez dalekohledu ;-) ).
Bohužel zážitky mám i trochu negativní a to především kvůli příšerně nepohodlným sedačkám v Sazka Areně, které naše záda oplakala. Další poněkud rušivé elementy byli zástupci počínající chřipkové epidemie a lační fotoamatéři. Můžete mi vysvětlit, proč někdo fotí na vydálenost cca 50m s bleskem?

Ještě něco pro pobavení, pokud půjdete do Arény, tak si vemte s sebou víčko od PET láhve, neboť když zakoupíte například půllitrovou vodu, tak vám jí prodají bez víčka (za 40,-Kč), abyste jí nemohli použít jako zbraň :-D

No a koho to zajímá, tak zde je program koncertu:
1) BIZET Carmen Overture O
2) LEONCAVALLO Mattinata A
3) RODRIGO Aranjuez A
4) TOSTI La serenata A
5) PUCCINI Gianni Schicchi O mio babbino caro S
6) BIZET L’Arlesienne Farandole O
7) DE CURTIS Non ti scordar di me A
8) GASTALDON Musica proibita A
9) PUCCINI Tosca Vissi d´arte S
10) PUCCINI Tosca E lucevan le stelle A
11) PUCCINI La bohéme O soave fanciulla A-S
-------------------------------------------------
12) ROSSINI Guillaume Tell Overture O
13) LEHAR The land of smiles Tu che m´hai preso il cuor A
14) E.A.MARIO Santa Lucia luntana A
15) LEHAR The Merry widow Vilja lied S
16) TOSTI ´A vucchella A
17) CANNIO O surdato’nammurato A
18) DE CURTIS Tu ca nun chiagne S
19) LEHAR The Merry Widow Duet S-A
20) ROTA Amarcord O
21) TOSTI Marechiare A
22) DE CURTIS Torna a Surriento A-S
23) DI CAPUA O sole mio A-S
24) VERDI La Traviata Brindisi Duet A-S

3 komentáře:

lister řekl(a)...

pri hodu na vzdalenost rekneme 30m, kterou by byl schopen silny clovek hodit 0.5kg zatez je skutecne rozdil v zazatkovane/nezazatkovane lahvi, nechce se mi to ted pocitat, ale myslim, ze zasadni hmotnost pri letu ztrati lahev s unikajici tekutinou a navic se tak neda presne cilit, spise dojde k rotaci a vychyleni ze zamyslene drahy letu.

migon řekl(a)...

nikdy sem o tom nepremyslel, ale zase tak spatne vymysleny to neni, kdybych si mel vybrat dostat prazdnou/otevrenou lahvi nebo zavrenou.... premejslim co bych si asi vybral :-)
BTW: se nezdas dave ale vypada to zebudes chytrej :-)

Miloš řekl(a)...

Jo, me je tohle jasny, napadlo me totez, co listera.
Jen me to v tu chvili celkem pobavilo, protoze sme si koupili vodu v pullitrove PET lahvi abychom to mohli zavrit a oni nam sebrali vicko :-).

Sedeli jsme az ve ctvrtem patre, ale bylo to IMHO vys nez 4. patro obytneho domu a z te vysky dokaze plna lahev nadelat taky pekne bebicko ;).