Katrina je trest pro USA

Trest za co, ptáte se? Tak já vám to povím, hurikán Katrina je následek globálního oteplování planety způsobeného nekontrolovaným vypouštěním skleníkových plynů do atmosféry. V této oblasti je z vyspělých států pravě USA největším znečišťovatelem zeměkoule. Záměrně píšu že z vyspělých států, protože jinak suveréně vede Čína, která vypouští skleníkových plynů více než USA a EU dohromady. Žádný americký prezident si dosud netroufl podepsat mezinárodní dohodu o regulaci skleníkových plynů, protože by to stálo ameriku moc peněz.
Copak to by člověk ještě pochopil, i když u nejbohatší země na světě to působí dost směšně. Hlavně v kontrastu s EU, která má snad nejpřísnější ekologické normy a zákony. A jde to že?

No a dostávám se k tomu nejdůležitějšímu. Nejvíce trestuhodné na tom, že tuto dohodu USA nepodepsalo je to, že tím nemají důvod jí podepsat právě ani ti největší znečišťovatelé, jako je například mnohem chudší Čína. Všichni to vědí, ale nikdo s tím nemůže nic udělat. Čína je velmi suverénní stát a jediný kdo je může přinutit je USA a to proto, že jsou důležitými obchodními partnery. Jak vidíte, tak i přes politický režim je na vztahu USA s Čínou vše v pořádku. Je to trochu divné v porovnání třeba s Kubou že? Ba ne, není. Jde opět jen o prachy. Ano jejich dobré vztahy stojí pouze a jen na obchodu. Ostatně jako celá americká zahraniční politika včetně jejich válek.

Neochota USA v oblasti ekologie je přímo trestuhodná a je zde přesně vidět americká mentalita. Busines je pro amíky důležitější než cokoliv jiného, včetně životů na celé planetě. Ano přesně tak. Vím že to zní přehnaně, ale je to bouhužel pravda. Je to nejen můj názor a myslím to vážně. Je mi sice líto jednotlivých hurikánem postižených lidí, ale jako celku to USA patří.

A ještě něco. Posílat finanční pomoc nejbohatší zemi světa je směšné. Naproti tomu pochopím pomoc například v podobě armády, záchranářů, lékařského personálu a pak třeba léky, rukavice, dezinfekce a já nevím co ještě se posílalo na pomoc zatopeným oblastem třeba v ČR. Ale poslat jim za celou ČR milon dolarů je směšné. Naši lidé je potřebují možná víc.

4 komentáře:

lister řekl(a)...

No ja bych byl hodne opatrny v takvych vyrocich. Ono totiz vetsinou je to tak, ze vlada nedela to, co si jeji volici preji, pred rokem 1989 jsme tady vsichni podporovali komunisty a pripravovali se na valku proti americkemu imperialismu a ruku na srdce, kolik % lidi podporovala politiku vlady? Stejne tak bych mohl rici, ze Sev. Korea odmita upustit od vyroby jadernych zbrani a tak kdyby na ne nekdo uskutecnil utok jadernymi zbranemi, patrilo by jim to, ale vzdyt ti lide umiraji hlady vinou vlastni vlady. Samozrejme beru argument, ze jak v socialistickem Ceskoslovensku tak v soucasne Severni Korei vladnou totalitni rezimy a obcane nemeli/nemaji sanci to demokratickymi prostredky zmenit. Ale jakou maji moznost zmenit veci v USA, kde se stridaji u moci 2 strany nebo i v CR, kde se stridaji u moci 2 strany(a par pricmrndavacu, kteri se vzdycky pridaji na stranu vytezu), ruku na srdce, myslite si, ze CSSD nebo ODS zajimaji opravdu potreby a nazory obycejnych obcanu? Ja si to nemyslim....

lister řekl(a)...

ok mam tam hodne pravopisnych chyb, hlavne teda se omlouvam za ty viteze, priste si to prectu nez to postnu ;)

Miloš řekl(a)...

No očividně jsem nepochopen.
Jak jsem psal, těch lidí je mi moc líto a vím, že to většinou odnesou ti kteří si to nejméně zaslouží.  Zapomeň teď na chvíli na ty jednotlivý lidi a jejich utrpení. Já měl na mysli tu druhou stránku té katastrofy a to tu z pohledu státu, tedy spíše statistickou. Proto jsem psal, že je to trest pro USA jako celek, ne pro lidi v USA. Nevím, zda jsem se dobře vyjádřil a zda mě někdo pochopí, ale rozhodně jsem nemluvil o lidech a jejich utrpení.

lister řekl(a)...

Ja chapu, ze jsi to nemyslel tak jakoze za to muzou ti lide, ktere to nejvice postihlo, ono to tak vetsinou byva, ze pykaji nevinni, ale stat neni zadna imaginarni instituce, stat jsou predevsim lide, kteri v nem ziji, no a samozrejme elity, ktere ho ovladaji, ty by si v tomto pripade zaslouzili ten trest, jelikoz jsou to predevsim elity, ktere v dnesnich prumyslove vyspelych spolecnostech urcuji smerovani statni politiky, jenze ani Bushe juniora ani Cheneyho ani Rumsfelda Katarina nezasahla nejvice, odnesli to predevsim nejchudsi afroamericane z New Orleans, jejichz hlavni vinou je to, ze se narodili jak se narodili.