Atlas Email

Jelikož Atlas.cz představil nový freemailovy systém, tak jsem se taky běžel podívat. Mám na Atlasu emailový účet už cca od roku 97 (nevím přesně, ale už dlouho). Dnes už tento účet používám jen na registrace na internetu, z čehož plyne, že schránka byla samozřejmě plná spamu a podobného balastu. Záměrně píšu "byla", neboť k mému překvapení byla dnes po přihlášení tato schránka prázdná jako láhev od piva :-(. Řekl jsem si, že se to může na freemailu stát a jelikož jsem tam neměl žádnou důležitou poštu, tak jsem nad tím mávnul rukou. Každopádně už jsem zbystřil a jal jsem se prozkoumávat Atlasáckou novinku, abych se dočkal dalších zklamání.

Co se týka uživatelského rozhranní, tak formátování je nepřesné a například přetékalo mimo obraz (firefox 1.0.1) a WYSIWYG editor funguje jen v Internet Exploreru , přestože mohli použít například HTML Area , která podporuje i prohlížeče na jádře Gecko (Mozilla, Firefox). A co říci k výkonu? Raději nic, neboť při každém kliku na jakýkoliv link jsem čekal strašně dlouho na odezvu (cca 30s) a když jsem chtěl zkusit nastavení Antispamu, dostal jsem tuto chybovou hlášku:
Vážený uživateli, ve vaší e-mailové schránce došlo k chybě.
Administrátoři Atlas.cz pracují na jejím odstranění.
Zkuste se prosím přihlásit znovu.
Děkujeme za pochopení a za případné komplikace se omlouváme.
Váš Atlas.cz

Po opětovném přihlášení se vše opakovalo :-(
Jediné co se Atlasu v jejich novém webmailu povedlo jsou asi ikonky složek, které vykradli z MS Outlooku 2003 a přebarvili na modro. Řekl bych, že to co pustili do ostrého provozu je velmi ranná testovací alfa verze. Něco takového by nevypustil snad ani Microsoft).

2 komentáře:

migon řekl(a)...

no i kdyz sem nechtel donutil jsi me tam kouknout a vis co ja se prihlasil ale do posty se nekouknul vubec :-) tak bud jim to padlo nebo mi tu schranku smazli :-) coz se mi nezda

Milan_MO řekl(a)...

Bože to jsou slátaniny...navíc co písmenko, to chyba document.getElementByld