WordPress 1.5 je venku

Tak je konečně venku dlouho očekávaná nová verze tohoto skvělého a velmi oblíbeného blogovátka, které používáme i na tomto blogu ;-). My už jsme nějaký čas používali CVS verzi 1.5, takže nové funkce máme zmáknuté :-D. Před touto verzí byla poslední stabilní 1.2.2. Verze 1.3 byla vynechána . Pravdou je, že toto výrané povýšení verze je zasloužené. WordPress prodělal mnoho změn. Bylo toho hodně přepsáno a přibylo mnoho novinek , ale changelog zatím není doplněn :-).

12 komentářů:

jow řekl(a)...

Jo, wordpress 1.5 je super a navíc budu mít snad brzo hotovou jeho kompletní českou lokalizaci v rámci projektu wp-polyglots. Víc najdete na provizorním webu na adrese http://fzine.org.

Miloš řekl(a)...

No my máme WP lokalizován dle svého a to asi z 99%

jow řekl(a)...

1.5? nebo 1.2+? viz odpoved na komentar na fzine.org.

Miloš řekl(a)...

Máme verzi 1.5. A to uz z doby, kdy to nebyla stabilní verze, ale jen CVS. Přeložil jsem si ji, ale neřešil jsem zastaralé fráze, takže by se to dalo možná vyčistit.

jow řekl(a)...

Ja jsem momentalne ve stadiju, kdy mi zbyva 200 frazi a udelat revizi...Samozrejmne preklad readme.html a defaultniho vzhledu je otazka pul hodky, tak nevim jestli by bylo kratsi vycistit vas preklad (predpokladam, ze je kvalitni:)) nebo dodelat muj a zacit se soustredit na hacky kolem sklonovani a podobnych pro cestinu specifickych veci. Treba me dost mrzi, ze domenu wordpress.cz ma clovek, kterz se wordpressu skoro nevenuje a vyuziva ji k propagaci vlastniho blogu:(.

Miloš řekl(a)...

No pokud chceš, tak si ho můžeš stáhnout přímo z našeho blogu: http://blog.openheads.org/wp-includes/languages/cz.po
Postupně mě prosím informuj o tvé práci, moc mě zajímá. Ten soubor je v ISO-8859-2, ale to není problémpřekódovat ;-) . Co se týká domény wordpress.cz, není to zdaleka jediný případ. Až ten překlad poupravíš, vzal bych si ho zpět ;-) . BTW: Licenci nemusíš překládat, je na http://www.gnu.cz/ a navíc, jediná patná je ta nepřeložená. Přeju hodně štěstí, my už jsme si takto kdysi ulítávali na PHPNuke (viz. http://www.boule.cz/ )

jow řekl(a)...

Vim o vasich uletech (neco malo jsem je sledoval:)), kdysi jsem taky takhle ulitaval a ted bych se tomu chtel zase venovat:). Ten wordpress se pokusim dotahnout do konce...az to budu mit doprelozeny, tak dam vedet a poslu ti .mo soubor. Tak zatim a diky za pomoc...

Miloš řekl(a)...

Těší mě, že znáš Bouli a ještě více, že to chceš dotáhnout do konce. Je by mě asi více než ".mo" potěšil zdrojový soubor překladu, tedy ".po" ;-).

jow řekl(a)...

OK;)...Poslu ti .mo.po nebo radsi .po.mo:D...

jow řekl(a)...

Tak je dopřeloženo. Stahovat můžete na http://fzine.org. Ja jdu ještě dopřeložit vše potřebné k udělání první betaverze počeštěného WordPressu.

Miloš řekl(a)...

Použil jsi ten náš překlad?

Miloš řekl(a)...

treba tady: http://www.boule.cz