Vatikán povolil kondomy

Konečně po letech apelů povolil Vatikán svým ovečkám používat kondomy. V rámci boje proti AIDS byl na katolickou církev vyvíjen mezinárodní tlak již léta. Ta však zarytě odmítala jakoukoliv antikoncepci. V tomto se jejich názor sice nezměnil, ale udělali vyjímku.
Né že by mě to nějak trápilo. Mě to může být celkem jedno, já se v těchto kruzích nepohybuji. Jen v otázce (nejen)antikoncepce s Vatikánem prostě nesouhasím. Ostatně nejsem moc objektivní, neboť já osobně neuznávám jakékoliv církve, ani sekty. Jsou to dle mého názoru pouze mocenské nástroje pro masové ovládání lidí. I když chápu, že jsou lidé, kteří potřebují, aby jim někdo říkal, co je správné a co není. Tím samozřejmě nehodlám zpochybňovat víru jako takovou, pouze církve jako instituce.

1 komentář:

Krása řekl(a)...

Jasně, dík za upřímnost. Já taky zásadně nesouhlasím s tím, co prohlašuje Vatikán ohledně antikoncepce a spousty dalších věcí a je mi velmi proti srsti manipulace s lidmi opřená o Boha. Ale v Boha věřím a moje víra je svobodná. Miluju Ježíše, kterej mi dal svobodu - teď žiju nezávisle na okolnostech. Krása